тел.:   (044) 278-73-23
факс: (044) 279-10-39

адреса: м. Київ, вул. Хрещатик 7\11

E-mail:   uks@coop.com.ua -, JavaScript

газета ВІСТІ

пропозиції для бізнесу


Профспілки

Новини Укркоопспілки

03.07.2018

Уряд не встигає: які норми законів відтерміновуються

У січні 2018 року нашій системі була надана інформація про проект рішення Кабінету Міністрів України, розроблений Мінекономрозвитку і торгівлі. Він передбачав, що для всіх суб'єктів господарювання, які здійснюють реалізацію товарів або надають послуги, забезпечити можливість безготівкових розрахунків з використанням терміналів. Зокрема торговці, які працюють на загальній системі оподаткування, повинні були встановити термінали уже з 1 липня 2018 року.

За оперативною інформацією Мінекономрозвитку і торгівлі через несвоєчасне узгодження проекту з профільними міністерствами прийняття рішення переноситься на кінець поточного року. Одночасно інформуємо, що затверджений Нацбанком України механізм (Правила) заокруглення цін до нуля (монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок в бік зменшення та 10 і 50 копійок — в бік збільшення), що мав вступити в силу з 1 липня 2018 року, також не доопрацьований в обумовлений термін. Це пов'язано зі складностями у своєчасному перепрограмуванні та прошивці РРО, у тому числі через діючі фіксовані мінімальні ціни на алкогольні та тютюнові вироби і спосіб їх заокруглення.

Нині Мінфін, Нацбанк та ДФС України розглядають можливість про перенесення термінів вступу в дію відповідної норми і цього питання. Василь Пасенко,директор департаменту комерційної діяльності, промисловості та заготівель