тел.:   (044) 278-73-23
факс: (044) 279-10-39

адреса: м. Київ, вул. Хрещатик 7\11

E-mail:   uks@coop.com.ua -, JavaScript

газета ВІСТІ

пропозиції для бізнесу


Профспілки

Новини Укркоопспілки

16.02.2018

П’яті збори Ради Укркоопспілки: підсумовано зроблене, визначені завдання подальшого розвитку

Відбулися п’яті збори Ради Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств, участь у яких взяли члени Правління Укркоопспілки, голови правлінь обласних споживспілок, керівники регіональних підприємств та організацій системи.

У доповіді Правління Укркоопспілки, яку виголосив тимчасово виконуючий обов’язки Голови Правління Володимир Павлович Левицький, наголошувалося, що незважаючи на складні економічні умови господарювання, в цілому забезпечено подальший розвиток системи споживчої кооперації України. Збільшено обсяги чистого доходу від реалізації продукції − товарів, робіт, послуг.

Найвищих темпів приросту обсягів реалізації досягли кооператори спілок споживчих товариств: Одеської, Дніпропетровської, Львівської, Тернопільської та Луганської областей.

Одержаний чистий прибуток суттєво перевищив показники минулого звітного періоду. Найбільше він зріс у Київській, Херсонській, Хмельницькій споживспілках. Найбільший приріст власного капіталу мають Хмельницька, Київська, і Сумська споживспілки.

На відповідні показники роботи споживчої кооперації, особливо у сфері споживання продовольчих товарів, в якій в основному і працює кооперативна торговельна галузь, у минулому році суттєво вплинули показники інфляції. За даними Держкомстату індекс споживчих цін у минулому році становив 113,6%, а інфляція у сфері споживання продовольчих товарів − 17,9%. Це говорить про те, що грошей отримано більше за рахунок зростання цін. Бо насправді товарів продано менше, ніж у попередньому році.

І все ж є облспоживспілки, які досягли збільшення роздрібного товарообороту в порівняльних цінах: це Волинська, Луганська, Тернопільська, Чернівецька та Запорізька. Роздрібний товарооборот закладів ресторанного господарства у звітному періоді також зріс.

У доповіді йшлося про збільшення показників від реалізації продукції власного виробництва. Ефективно працюють у виробничій галузі підприємства Вінницької, Рівненської, Кіровоградської, Сумської, Миколаївської і Закарпатської споживспілок.

В полі зору Правління Укркоопспілки протягом звітного періоду була проблема приведення усіх магазинів та закладів ресторанного господарства до сучасних вимог сьогодення: майже три чверті магазинів та закладів ресторанного господарства вже приведені до конкурентоспроможного стану.

У доповіді було виокремлено групу проблем, які сьогодні стоять на заваді більш активному розвитку споживчої кооперації у сучасному світі. Мова про економічну роздрібненість, віддавання переваги оренді, замість власної торгівлі, утримання давно закритих і недіючих об'єктів.

Що стосується виробничої галузі, то найбільш стабільно вона функціонує у Вінницькій, Закарпатській, Рівненській, Сумській, Миколаївській і Кіровоградській обласних спілках. Втім, є тенденція до скорочення виробництва. Зупинити такі процеси кооператори можуть. Що для цього потрібно? Більш активно використовувати свої переваги перед крупнотоварним виробником. Мова − про якість продукції.

Головним пріоритетом для розвитку кооперативного ринкового господарства, як відзначалося у звітній доповіді Правління Укркоопспілки, залишається підвищення якості ринкових послуг, модернізація матеріально-технічної бази для забезпечення конкурентоспроможності та заохочення суб'єктів малого підприємництва до діяльності на наших ринках за рахунок створення їм комфортних умов праці та розвитку інфраструктури, що необхідна малому бізнесу.

П’ятими зборами Ради Укркоопспілки була затверджена нова редакція Програми подальшого реформування кооперативної освіти. Реалізація Програми має забезпечити комплектування контингенту студентів, поліпшити фінансовий стан закладів освіти, і в цілому сформувати позитивний імідж кооперативних вишів і посилити їх конкурентоспроможність на ринку освітніх послуг.

У доповіді наголошувалося, що Укркоопспілка міцно і авторитетно вкоренилася в міжнародних кооперативних структурах, брала участь в усіх основних міжнародних кооперативних форумах найвищого рівня.

Весною на кооперацію чекає важливий міжнародний захід у Києві − у квітні Укркоопспілка як член Європейського співтовариства споживчих кооперативів прийматиме чергове засідання Правління Євро-КООП. Це буде ще одним нашим досягненням у роботі в міжнародному напрямі й загалом в історії вітчизняного кооперативного руху.

У доповіді відзначалося, що, на думку експертів, 2018 рік навряд чи стане роком зростання української економіки, втілення реформ тощо. Експертне середовище зовсім не оптимістично оцінює економічні результати 2018 року: їх планують на рівні 2017-го. Саме із цих причин сподівання на зростання кооперативної економіки в поточному році залежатиме виключно від нас самих, від нашого своєчасного та адекватного реагування на виклики сьогодення, розуміння важливості своєчасного вирішення нагальних завдань, єдності, взаємодопомозі та усуненні тих недоліків, які мають місце в нашій роботі.

Відбулося обговорення доповіді про роботу Правління Укркоопспілки у 2017 році та завдання щодо підвищення ефективності господарювання кооперативних організацій системи. Усі виступаючі оцінили роботу Правління Укркоопспілки задовільно.

Також учасники зборів Ради розглянули і проголосували за цілий ряд важливих постанов, які стосуються організаційних та фінансових аспектів роботи Укркоопспілки.

Збори Ради дали старт звітній кампанії в регіонах країни.