тел.:   (044) 278-73-23
факс: (044) 279-10-39

адреса: м. Київ, вул. Хрещатик 7\11

E-mail:   uks@coop.com.ua -, JavaScript

газета ВІСТІ

пропозиції для бізнесу


Профспілки

Новини Укркоопспілки

19.01.2018

Кооператор Роман Козлов отримав відзнаку Президента за волонтерство

Про волонтерський рух в Україні сьогодні з захопленням говорять у багатьох країнах світу, називаючи це явище унікальним. Розквіт волонтерської діяльності у нас припав на час Революції Гідності і початок війни на Донбасі. У надзвичайно складний період саме цей рух об’єднав суспільство, створив дієву структуру громадських організацій, груп людей, готових взяти на себе вирішення найбільш нагальних і болючих проблем держави.

У місті Кролевець Сумської області теж з’явилася подібна спільнота − ще у серпні 2014 року організація під назвою «Разом переможемо» вийшла на вулиці з плакатами та скриньками для пожертв. Згодом діяльність оформилася документально, почалась справжня кропітка робота. Кролевецькі волонтери задіювали усі можливі й неможливі способи, щоб збирати кошти та допомагати учасникам АТО − інтернет-ресурси, пресу, «сарафанне радіо», благодійні виставки та ярмарки... Логічним завершенням ланцюжка були поїздки в зону проведення антитерористичної операції, щоб особисто доставити необхідні вантажі воїнам − кролевчанам.

У самих витоків створення кролевецького волонтерського руху стояли кілька активістів, до яких потім приєдналися сотні небайдужих. І серед тих, хто власними руками допомагав створювати спільноту, був громадський діяч Роман Козлов, нині − голова правління Кролевецької райспоживспілки Споживспілки Сумської області. Він з 2011 року займається громадською та політичною діяльністю, і завжди наголошував, що хоче працювати заради добробуту рідної землі. З початком війни на Донбасі його активність набула іншого характеру − окрім толок, прибирань та різноманітних акцій Роман Євгенович зосередився на допомозі військовослужбовцям з Кролевеччини.

Волонтер не тільки брав участь у зборах коштів та матеріальної допомоги, пакуваннях тощо. Він здійснив не один виїзд у зону АТО як водій (кілька поїздок відбулося на його особистому автомобілі). Зараз Роман Євгенович продовжує надавати посильну допомогу волонтерам Кролевця, хоча й зазначає, що формат роботи дещо змінився:

− Якщо спочатку ми були змушені їздити в зону АТО кожні два тижні, то зараз поїздки відбуваються кілька разів на рік. Війна іде четвертий рік, і багато чого держава нарешті налагодила. Проте, залишаються потреби у кожного військовослужбовця, які вона не може задовольнити. І ці військові, продовольчі та речові потреби намагаємося задовольнити ми, волонтери. Я особисто зараз не їжджу на фронт, проте знаю, що в кожну поїздку воїнам доставляється приблизно півтори тонни вантажу. Це і буржуйки, і маскувальні сітки, і інструменти, і запчастини до автомобілів, і утеплюючі будівельні матеріали для бліндажів, і особисті передачі з дому. У кожну поїздку волонтери охоплюють 20-30 бійців, які знаходяться у різних точках, по всій зоні проведення антитерористичної операції − від Луганська до Маріуполя. Усе це ми збираємо і пакуємо за тією ж схемою, що і три роки тому. І можу з упевненістю сказати, що не перестанемо це робити, допоки продовжуватиметься АТО і там перебуватимуть наші земляки, що потребують допомоги з мирної «великої землі».

Президент України своїм указом відзначив багатьох волонтерів країни, у тому числі й Романа Євгеновича Козлова. Відзнаку Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» вручив виконуючий обов’язки голови правління Споживспілки Сумської області М.В. Грінченко під час проведення сьомих зборів Ради Споживспілки, які відбулись 28 грудня 2017 року. Члени Ради Споживспілки та запрошені тепло привітали Романа Євгеновича з нагородою держави.