тел.:   (044) 278-73-23
факс: (044) 279-10-39

адреса: м. Київ, вул. Хрещатик 7\11

E-mail:   uks@coop.com.ua -, JavaScript

газета ВІСТІ

пропозиції для бізнесу


Профспілки

Новини Укркоопспілки

25.09.2017

Семінар у Чернівцях: про корпоративну культуру сучасної компанії

На традиційному семінарі з головами правлінь обласних споживспілок, який Правління Укркоопспілки нещодавно провело на базі Чернівецької споживспілки, йшлося про ті фактори та обставини сучасного світу, які впливають на ведення бізнесу загалом і кооперативного зокрема.

Як зазначив Голова Правління Укркоопспілки Ілля Гороховський, відкриваючи семінар, людина протягом усього життя пізнає світ, дізнається про щось нове, опановує його. Тож навчатися новому ніколи не пізно, бо знання ніколи не бувають зайвими. Такий підхід є елементом спілчанської корпоративної культури, нашою традицією, яка формує рівень ділових стосунків і спілкування, впливає на кооперативні господарські процеси, на рівень життєдіяльності системи, її соціуму, робить кооперацію привабливою в очах української громади та допомагає кооператорам розібратися в тому, що відбувалося, що діється зараз і що нас очікує.

Продовжуючи тему кооперативної культури, Ілля Леонідович зауважив, що вона стала повноцінною складовою організації сучасного менеджменту, характерних методів роботи з працівниками, формує загальний клімат в організації. У споживчій кооперації, в кожній її організації, господарській структурі, існує власна корпоративна культура з тими цінностями, які приймаються у колективах. Ефективність роботи кооперативної організації, як зазначив Ілля Леонідович, залежить від наявності і змісту цієї культури, а головними ініціаторами у побудові корпоративної культури мають стати керівники підприємств та організацій системи. Носієм кооперативної культури є такий керівник, який знає що таке корпоративна культура, як вона змінюється, володіти її елементами.

Звертаючись до історії кооперативного руху, доцільно згадати, що роль особистості у розвитку кооперації завжди була визначальною. Тож і сьогодні успішність кооперативного бізнесу та кооперативного руху загалом, насамперед багато в чому залежить від лідера, якому довіряє колектив, підтримує його ініціативи та демонструє ефективний результат.

За словами Іллі Леонідовича, сьогодні свідомо чи не свідомо, але зараз будується нова споживча кооперація. Цей процесс непростий, бо загалом в суспільстві за роки його незалежного розвитку, не визначена національна ідея, та найвища мета, до якої треба рухатися, і концепція цього руху. Тому й споживча кооперація, як складова суспільства, будується своєрідно, за інтуїцією, відповідно до досвіду та відчуттів, без, так би мовити, «проектно-кошторисної документації».

− Гадаю, що ми йдемо правильним шляхом, хоча й не так швидко, як хотілося б, − наголосив Голова Правління Укркоопспілки. − Як підказує нам розвиток цивілізованого світу, треба переходити на лідерсько-управлінську парадигму побудови бізнесу і нам не слід займати очікувальну позицію, аби не відстати у розвитку.

Запропоновані Головою Правління Укркоопспілки тема розмови, режим спілкування з аудиторією викликали жваву дискусію серед голів правлінь споживспілок, присутніх на семінарі кооперативних науковців.

Проректор Львівського торгово-економічного університету, доктор економічних наук, професор Богдан Семак у лекційному форматі продемонстрував, як сформувати конкурентну стратегію кооперативного торговельного підприємства.

Важливу роль у торговельному бізнесі відіграє етика ділового спілкування. Про неї учасникам семінару розповів кандидат економічних наук, професор Львівського торгово-економічного університету Ярослав Антонюк. Він зосередив увагу аудиторії на підготовці й проведенні комерційних переговорів, складової частини етикету.

«Емоційний інтелект − інструмент для продуктивних відносин та соціального успіху» − таку тему тренінгу запропонувала учасникам семінару Світлана Нестуля, кандидат історичних наук, доцент, директор Інституту лідерства Полтавського університету економіки і торгівлі. Тренінг виявився цікавим і практичним. Адже важливі рішення часто приймаються на емоційному рівні.

Особливо цікавим для учасників семінару став виступ запрошеного на семінар представника кооперативного руху з Австралії, сертифікованого бухгалтера, почесного професора ПУЕТ Сіва Натан, який розповів про особливості розвитку кооперативних організацій та кредитних спілок південно-східної Азії.

Кооператорам України він побажав працювати над відновленням кооперативних принципів, домагатися прийняття законів на користь кооперативів, об’єднуватися, співпрацювати із зарубіжними кооперативами, бути підприємливими та орієнтованими на ринок, прийняти парадигму змін і обов’язково залучати до всіх процесів кооперативних науковців.

Україна та світ: гібридні виклики та відповіді − cаме такою була тема лекції Євгена Магди, кандидата політичних наук, доцента, політолога, директора Центру суспільних відносин НТУУ Київського політехнічного інституту, постійного оглядача галузевої газети «Вісті…». Лектор розповів про витоки і прояви гібридної агресії Росії проти України, мотивації агресора. Також зупинився на гібридних проблемах Заходу, викликах Центральної Європи, проаналізував післяреволюційні проблеми в Україні та виклав своє бачення виходу з політичної та економічної кризи.

Також учасники семінару ознайомилися із досвідом роботи кооператорів Буковини, відвідали спілчанські об’єкти Сторожинецької райспоживспілки, мали розмову з її керівниками та спеціалістами, ділилися думками від побаченого.