тел.:   (044) 278-73-23
факс: (044) 279-10-39

адреса: м. Київ, вул. Хрещатик 7\11

E-mail:   uks@coop.com.ua -, JavaScript

газета ВІСТІ

пропозиції для бізнесу


Профспілки

Новини Укркоопспілки

10.06.2014

Наказ ЛНР про націоналізацію кооперації в Луганській області – повна юридична безграмотність і бандитизм – Укркоопспілка

Оприлюднений в п'ятницю Луганській народною республікою наказ про націоналізацію Луганського облспоживспілки є повною юридичною безграмотністю і черговим свідченням бандитського характеру ЛНР. Про це в суботу, 7 червня, заявило правління Укркоопспілки в спеціальній заяві про ситуацію, яка складається навколо системи кооперації Луганщини. «Юридичний статус кооперації у всіх країнах світу – від Москви до Лондона – такий, що вона належить в рівних частках великим групам людей (пайовикам), тому кооперацію можна знищити, але націоналізувати її неможливо», - говоритися в заяві Укркоопспілки.

В Укркоопспілки відзначають, що агресивні дії ЛНР безпосередньо завдають шкоди 2100 співробітникам кооперації області, 9 тисячам пайовиків - рядовим мешканцяям області, а також 10 тисячам підприємцям, які намагаються, незважаючи на кризу і загрозу життю, забезпечувати продовольством населення Луганської області на кооперативних ринках.

За даними Укркоопспілки, представники ЛНР ще тиждень тому встановили контроль над кооперативними ринками області, де незаконно збирають з підприємців кошти за торгові місця, направляючи гроші, за їх словами, «на потреби республіки», на фінансування своєї незаконної діяльності. Крім того, керівництво ЛНР, ігноруючи існуючий порядок обрання голови облспоживспілки, спробувало призначити на цю посаду свою людину. Чинному ж лідеру луганської кооперації, який неодноразово заявляв у ЗМІ про свою проукраїнську позицію, погрожували фізичною розправою, будинок його сина був обстріляний з вогнепальної зброї, тиск виявляється на інших представників керівних органів кооперації.

«Користуючись глибокою кризою в країні, деякі сили та діячі хочуть збагатитися за рахунок споживчої кооперації, яка з покоління в покоління, більше 120 років належить десятками тисяч простих працівників. Ми вже звернулися в міжнародні об'єднання кооперації для того щоб вони дали оцінку безпрецедентним діям ЛНР і сприяли нам у збереженні прав споживчої кооперації на всій території України, яку сьогодні намагаються принизити і знищити політичні авантюристи», - йдеться в заяві Укркоопспілки.

В Україні система споживчої кооперації через організацію ринків забезпечує робочими місцями 260 тис підприємців, є роботодавців 54,6 тис працівників, забезпечує роботу 9 тис 877 магазинів у сільській місцевості. Підприємства споживчої кооперації працюють в Україні з 1866 р.

Як відомо, 7 червня влада самопроголошеної Луганській народної республіки (ЛНР) заявили про намір вирішили націоналізувати місцевий облспоживспілка.