тел.:   (044) 278-73-23
факс: (044) 279-10-39

адреса: м. Київ, вул. Хрещатик 7\11

E-mail:   uks@coop.com.ua -, JavaScript

газета ВІСТІ

пропозиції для бізнесу


Профспілки

Новини Укркоопспілки

18.07.2013

Укладення угод між організаціями споживчої кооперації України та місцевою владою вирішить проблему доставки продуктів харчування у віддалені села

Продовжується плідна співпраця кооператорів Чернігівщини з місцевою владою. Завдяки укладенню тристоронніх угод – між організаціями системи та органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування – планується вирішити ряд питань, зокрема доставки продуктів харчування до віддалених населених пунктів. За два місяці вже укладено 9 угод про співпрацю, причому останні 3 – Менської, Сосницької і Борзнянської райспоживспілок із райдержадміністраціями та райрадами – минулого тижня.

Кожна угода містить не тільки перелік зобов’язань (розвиток кооперативного руху, забезпечення населення продуктами харчування, створення нових робочих місць), а й враховує особливості конкретного району. Наприклад, у Менському районі це реконструкція кооперативного ресторану в смт Березна, який зараз не працює. Районна влада пропонує зробити тут центр культурного дозвілля молоді. Сосницька райрада компенсує половину збитків, які несе кооперативний хлібозавод, доставляючи хліб у віддалені села. Тривають переговори щодо роботи кооперативних магазинів у населених пунктах, де проживає до 100 осіб. Приватні підприємці давно пішли з таких сіл, адже торгівля там збиткова. Проте соціальна відповідальність – традиційна риса споживчої кооперації, тому магазини системи і далі працюватимуть у найменших і найвіддаленіших селах. Місцева влада готова частково компенсувати збитки.

«Споживча кооперація України завжди співпрацювала з владою на всіх рівнях, - зазначив голова правління Чернігівської облспоживспілки Анатолій Мирошниченко. – Така взаємодія дозволяє вирішити ряд проблем. Ми беремо на себе зобов’язання забезпечувати населення свіжими та якісними продуктами харчування. Влада, в свою чергу, сприятиме розвитку кооперативного руху. Завдяки тому, що кожна угода враховує особливості того чи іншого району, ми сподіваємося зробити співпрацю справді продуктивною».

Активізація співпраці між кооперацією та владою Чернігівщини розпочалась у травні з підписання тристоронньої угоди між облспоживспілкою, облдержадміністрацією та облрадою. На районному рівні укладено вже 8 договорів про взаємодію.

Чернігівська облспоживспілка, що входить до Укоопспілки, об’єднує 70 споживчих товариств, 14 райспоживспілок, 6 районних споживчих товариств. Організації і підприємства облспоживспілки забезпечують роботою кілька тисяч місцевих мешканців.