тел.:   (044) 278-73-23
факс: (044) 279-10-39

адрес: г. Киев, ул. Хрещатик 7\11

E-mail:   uks@coop.com.ua -, JavaScript

газета ВІСТІ

пропозиції для бізнесу


Профсоюзы

Новости Укркоопсоюза

02.02.2018

Щоб і на передовій було смачно як удома

Четвертий рік поспіль кооператори Степанського споживчого товариства Сарненської райспоживспілки відправляють солдатам у зону АТО продукти харчування власного виробництва. Ідея ця виникла досить спонтанно, але з часом перетворилася на добру традицію.

За ці роки голова правління споживтовариства Олена Шустик та її працьовитий колектив отримали чимало подяк, нагород і відзнак за допомогу армії. Звісно, армійці нині забезпечені провізією, але вона ніколи не зрівняється із домашніми харчами. Вареники, котлети, пиріжки та інші страви для воїнів АТО кооператори готують на кухні кооперативного кафе «Над Горинню» вручну, із любов’ю та теплом. Спочатку цим займалися лише працівники споживчого товариства, потім до них долучилися і небайдужі жителі Степані. Жінки, які приходять у кафе ліпити, скажімо, вареники чи пиріжки, приносять із собою усі необхідні інгредієнти. Тут таки вже готову продукцію пакують у спеціальну пластикову тару. Щомісяця на передову відправляється щонайменше 200 кг лише одних вареників із картоплею і капустою, приправлених смачними шкварками та цибулею.

Для солдат важливі не стільки гостинці, як щира турбота і увага до них. Попри напружену обстановку на передовій, вони знаходять можливість зателефонувати своїм добрим друзям у Степань і подякувати за смаколики, за те, що підтримують і не забувають. Зі слів Олени Шустик, допомагати бійцям будуть до тих пір, поки вони не повернуться додому.

Такої ж думки і кооператори Рівненської райспоживспілки. Впродовж останніх двох років, скажімо, працівники Олександрійського споживчого товариства, яке очолює Наталія Котлевська, спільно із місцевим священиком-капеланом Сергієм Лучаніним доставляють у зону АТО продукти (олію, крупи тощо), і так само, як колеги зі Степані, ліплять для солдатів вареники. Зазвичай роблять їх на кухні кафе у с. Забороль. Там заливають їх смачною засмажкою зі смальцем, фасують у спеціальні пластикові відерця і відправляють з волонтерами на передову.

Постійно допомагають армії і кооператори Зорянського та Шпанівського споживчих товариств, «Об’єднання підприємств громадського харчування». Зі слів голови правління Рівненської райспоживспілки Тетяни Зосимчук, допомога армії для них − не разова акція, це питання постійно на порядку денному.

Попри всі проблеми, які існують нині в житті чи не кожного українця, градус активності допомоги армії серед кооператорів Рівненщини не знижується.