тел.:   (044) 278-73-23
факс: (044) 279-10-39

адрес: г. Киев, ул. Хрещатик 7\11

E-mail:   uks@coop.com.ua -, JavaScript

газета ВІСТІ

пропозиції для бізнесу


Профсоюзы

Новости Укркоопсоюза

29.01.2018

Про платіжні термінали та РРО

Уряд України ініціює встановлення платіжних терміналів для всіх суб’єктів господарювання, в тому числі для платників єдиного податку.

Безготівковий розрахунок − вимога часу

Проект постанови Кабміну про встановлення платіжних терміналів для всіх суб’єктів господарювання розроблено Міністерством економічного розвитку і торгівлі. В проекті пропонується зобов'язати всіх без винятку суб'єктів господарювання, які продають товари (включаючи продажі дистанційним способом) або надають послуги, забезпечити можливість безготівкових розрахунків з використанням терміналів.

Зокрема, торговці, які працюють на загальній системі оподаткування, повинні будуть встановити платіжні термінали до 1 липня 2018 року.

Платники єдиного податку другої та третьої груп з торговельною площею до 20 кв. м, які працюють в містах, повинні забезпечити можливість безготівкового розрахунку до 1 січня 2019 року.

Для «єдинників» другої і третьої груп з торговельною площею до 20 кв. м і для працюючих в селах торговців норма стане обов'язковою з 1 липня 2019 року.

Спрощенці першої групи повинні обзавестися платіжними терміналами до 1 січня 2020 року.

Варто нагадати, що починаючи з травня 2017 року всі магазини (зареєстровані за спрощеною системою оподаткування, та інтернет-магазини), повинні продавати побутові товари та електроніку через касовий апарат.

У перелік продукції, яку потрібно продавати виключно через РРО, потрапили понад 300 товарів: холодильники, плити, насоси, котли, кондиціонери, пральні машини, пилососи, бойлери, принтери, сканери, ноутбуки, телефони, колонки і навіть електронні книги із зовнішніми жорсткими дисками.

Хто використовуватиме платіжні термінали

Зараз через платіжні термінали зобов’язані проводити розрахунки ті суб’єкти господарювання, які відповідно до Закону про РРО, використовують РРО. За роз’ясненнями податківців кількість терміналів повинна становити не менше, ніж 50% кількості РРО, а у разі наявності одного РРО суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити приймання спеціальних платіжних засобів.

Не зобов’язані встановлювати спеціальні платіжні засоби:

заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують певний контингент споживачів, зокрема: особовий склад Збройних сил та інших військових формувань, студентів, учнів та викладачів вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів, працівників промислових підприємств;

які не застосовують РРО;

які здійснюють діяльність у населених пунктах з кількістю населення менше 25 тис. осіб;

підприємства торгівлі з торговельною площею до 20 кв. м (крім АЗС).

До того ж, фізособи − «єдинники» не зобов’язані використовувати спеціальні платіжні термінали, оскільки вони не застосовують у розрахунках РРО.

Порядок застосування платіжних терміналів на сьогодні регулюється Постановою КМУ від 29.09.2010 №878.

Майбутнє − за цифровими реєстраторами

За дорученням Кабміну Міністерство фінансів розглядає можливість введення в Україні цифрових реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Це дозволить зменшити витрати підприємців на придбання традиційних РРО. Бізнес отримає можливість використовувати власні комп’ютери, планшети, смартфони або інші пристрої для формування розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

З цією метою в Мінфіні напрацьовано механізм (так званий «кешбек»), який буде стимулювати покупця одержувати фіскальний чек за товар або послугу. Покупець матиме можливість перевірити його електронну копію на порталі перевірки розрахункових операцій.

Крім того, розроблено зміни до наказу Мінфіну №547, спрямовані на лібералізацію порядку реєстрації РРО, зокрема, підприємці подаватимуть меншу кількість документів, необхідних для реєстрації РРО, а також зможуть надавати відповідні документи в електронному вигляді.

Придбав РРО − зменшив в податки

З метою подальшого удосконалення механізму підтримки малого бізнесу у листопаді минулого року у Верховній Раді зареєстровано законопроект №7281, в котрому запроваджується компенсація підприємцям витрат на придбання РРО.

Зокрема, передбачено право зменшення податкових зобов’язань зі сплати Єдиного податку на вартість одного РРО. Але за умови включення РРО до державного реєстру, створення контрольної стрічки та дотримання інших обов’язкових умов використання РРО.