тел.:   (044) 278-73-23
факс: (044) 279-10-39

адрес: г. Киев, ул. Хрещатик 7\11

E-mail:   uks@coop.com.ua -, JavaScript

газета ВІСТІ

пропозиції для бізнесу


Профсоюзы

Новости Укркоопсоюза

21.11.2017

Новий рейтинг 300 найбільших кооперативів у світі: підтвердження міцності та правильності руху

16 листопада 2017 р. Міжнародний кооперативний альянс і Euricse, Європейський науково-дослідний інститут у справах кооперативів та соціальних підприємств, опублікував свій шостий щорічний Світовий кооперативний моніторинг у рамках Глобальної кооперативної конференції в Малайзії. Публікація звітує про найбільші в світі кооперативні організації, визначаючи рейтинг Топ-300 та галузевий аналіз на основі фінансових даних 2015 року. Всесвітній кооперативний моніторинг 2017 року зібрав дані 2 379 організацій з 8 секторів діяльності, з яких 1436 з оборотом понад 100 млн. доларів. Топ-300 кооперативів і муніципальних підприємств повідомляють про загальний оборот 2,16 млрд. дол.

Кращі 300 кооперативів світу працюють у різних секторах: страхування (41%), сільське господарство (30%), оптова та роздрібна торгівля (19%), банківські та фінансові послуги (6%), промислові підприємства та комунальні підприємства (1%), охорона здоров'я, освіта та соціальна допомога (1%) та інші послуги (1%).

− Коли ми спілкуємося з соціально-економічними лідерами у всьому світі, ми повинні мати можливість надати факти та цифри. Важливо оцінити наші прибутки та зростання, - говорить Монік Ф.Леру, президент Міжнародного кооперативного альянсу.

Цього року французька банківська група Crédit Agricole залишається на вершині 300 найпопулярніших банків.

Джанлука Салваторі, генеральний директор компанії Euricse, зазначив: «На додаток до рейтингу на основі долара США ми додали рейтинги цього року за допомогою міжнародного долара, як розраховує Світовий банк. Це дає нам уявлення про паритет купівельної спроможності кооперативу, допомагаючи зрозуміти відносну величину та усунути можливі спотворення, спричинені курсами обміну валют».

Аналіз показує ефективність діяльності найбільших кооперативів та муніципалітетів з 2011 по 2015 роки, що демонструє силу та стабільність кооперативного руху протягом усієї кризи, коли багато акціонерів зазнали збитків.

Ще одним доповненням до цьогорічного звіту є аналіз структури капіталу не тільки Тop-300, але також вибірку менших кооперативів та взаємних компаній, що дозволяє порівнювати різні види кооперативного бізнесу. Результати цього дослідження показують, що великі кооперативи та муніципалітети не мають особливих проблем із залученням капіталу, пов'язаного з кооперативною бізнес-моделлю, хоча менші кооперативи мають деякі проблеми, головним чином пов'язані з отриманням внутрішнього капіталу та довгострокових кредитів.

− Дані фінансової звітності рейтингу Топ-300 показують картину, яка не підтримує традиційну теорію кооперативного капітал, - підсумував Салваторі. - Аналіз демонструє сектор із гарною капіталізацією, фінансовою рівновагою та достатньою рентабельністю для підтримки зростання у багатьох кооперативних галузях.

У своїх рекомендаціях автори доповіді додають: «Враховуючи ці результати, для великих кооперативів є важливим політика стимулювання до використання внутрішніх матеріальних ресурсів, а також інвестицій у дослідження та розробки, тобто в інновації».