тел.:   (044) 226-20-43
факс: (044) 279-10-39

адрес: г. Киев, ул. Хрещатик 7\11

E-mail:   uks@coop.com.ua -, JavaScript

газета ВІСТІ

пропозиції для бізнесу


Профсоюзы

Новости Укркоопсоюза

07.08.2017

Роздрібна торгівля у гірському районі

У Рахівській райспоживспілці, де кооператори останнім часом предметно розвивають роздрібну торгівлю, відбулося виїзне засідання правління. Участь у його роботі брали голови правлінь райспоживспілок, Воловецького райспоживтовариства, керівники підприємств облспоживспілки.

Обговорюючи підсумки діяльності споживчої кооперації Закарпаття за перше півріччя 2017 року, голова правління облспоживспілки Василь Цап наголосив на динаміці зростання показників роботи системи, що дозволяє розвивати спілчанську роздрібну торгівлю на рівні сучасних стандартів, і навів як приклад Рахівську райспоживспілку. Завдяки наполегливій праці кооператорів гірського району вдалося відкрити найбільший в області кооперативний маркет, який демонструє високі обсяги продажів товарів. Окрім цього, тут відповідально підходять до використання кооперативного майна, залучають до господарської діяльності кожний квадратний метр площ об’єктів. Не випадково нині торговельна мережа у Рахові є найбільшою з-поміж інших райцентрів краю.

Загалом же кооперативні інвестиції по облспоживспілці у першому півріччі становлять майже 4,5 млн. грн., що на 1,1 млн. грн. більше, ніж торік. Після приведення роздрібної торговельної мережі у відповідність до вимог сьогодення значно зросли обсяги товарообороту, підвищилася ефективність продажів тощо.

У першому півріччі 2017 р. кооперативна торгівля Закарпаття досягла рекордної позначки обсягів реалізації товарів − 83 млн. грн. Додатковим товарним джерелом для торгівлі виступає виробнича галузь, підприємства якої з початку року виробили на понад 15 млн. грн. продукції, в основному хлібобулочних, борошняних кондитерських, макаронних, ковбасних виробів і рибопродукції. На понад 11 млн. грн. заготовили кооператори різноманітної сільськогосподарської продукції та вторинної сировини.

Звісно, що такі прирости обсягів діяльності, попри зростання витрат обертання, дозволили кооператорам напрацювати 4,2 млн. грн. прибутків, що на 1,1 млн. грн. більше, ніж торік. Більшість кооперативних організацій і підприємств наростили власні обігові кошти, а коефіцієнт ліквідності зріс до 2,1.

На засіданні правління також відбулася предметна розмова з питань ефективного використання кооперативного майна, особливо тимчасово закритих закладів торгівлі, виробничих підприємств і цехів, забезпечення належної фондовіддачі кожного об’єкта.

З обговорених на правлінні питань прийнято низку рішень, спрямованих на підвищення рівня господарювання спілчанських суб’єктів, виконання прийнятої на 2017 рік програми діяльності споживчої кооперації Закарпаття.